24.07.2016 Et kõik ausalt ära rääkida, nagu oli, pean ma jätkama sealt, kus magamistoa põranda soojustamine lõppes. Muidugi ei saa ju uue põranda juures kõike vanamoodi tagasi kolida. Talve jooksul oli lisaks hakanud arenema mõte, et üks garderoobi moodi suur kapp peaks ikka ka kuskil olema. Panipaiku on majas vähe.

Otsustasime ühe osa magamistoast eraldada lükandukstega garderoobiks ja nii magamistuba väiksemaks teha. Uksed ja garderoobi ehitusmaterjaliks kasutame ära eelmised riidekapid ja nende uksed, mille toonin seinaga sarnaseks.

põrandaplaan

Plaan pole ilmselt päris proportsioonis, aga mõte jääb samaks. Uksest sisse minnes vasakule jääb garderoob, otse voodi, kahele poole öökapid ja paremale ukse kõrvale kummut, mille kohal seinal hakkab asetsema peegel. Garderoobis on kahes otsas riiulid ja keskel riidepuu toru.

Kogu magamistoa kujunemine oli aruteluderikas. Esialgu oli minu idee selline põhjamaiselt paljude valge eri toonidega. Kes meil on käinud, see on näinud, et kogu elamine on meil puitvoodri ja puidu tooni. Pole lõbus, eriti kui maja ümber veel palju liiga suuri puid ja hämarat aega Eestis on niigi palju. Lõpuks jõudsime kompromissile, et üks sein saab punane (mäletades toredat punast magamistoa seina eelmisest elamisest) ja ülejäänu valgeks. Isegi põranda saime esimese korraga toreda hallika.

magamistuba

Nüüd veel jäänud üle kassi saba saada – liistud, mööbel ja koli sisse!

27.07.2016 Eile õhtul kolisime sisse voodi, mis on veel ilma otsteta, kuna uste lihvime võtab rohkem aega, kui algul arvasin. Loodan saada täna sellega nii kaugele, et vähemalt ühe korra saan voodi raami värvitud.

Samuti sai eile paigaldatud umbes kolmandik garderoobist ehk siis osa minu riidekapist ja põrandaliistud.

Magamistoas teha jäänud tööd:

 1. gardegroob paigaldada
 2. laeliistud muretseda ja värvida
 3. üks aknaraam teist korda värvida
 4. üks aknaklaas vanast värvist puhastada (keegi tore inimene on värvinud nii, et klaas on 2 cm laiuselt ka värviga kaetud. Olen terve aasta seda vahtinud ja kogu aeg puhastamist edasi lükanud – küll remondi käigus saab tehtud…)
 5. ühe ukse liistud paigaldada ja värvida
 6. teise ukse põsed paigaldada ja viimistleda
 7. ruloode äärepitsid (üks on valmis, teine heegeldada, mõlemad toonida)
 8. kummut värvida
 9. peegel ja ehtetahvel paigaldada
 10. öökapid lihvida ja värvida
 11. signalisatsioon ümber paigaldada
 12. elektritööd teha, öölambid ja valgustus paigaldada
 13. laelamp parandada
 14. uks värvida
 15. voodi raam vanast värvist puhastada, lihvida, värvida

Tänaseks õhtuks on voodi raam ühe korra värvitud, aknaklaasid värvist puhastatud ja pestud, teine aken jäi veel teha. Garderoobi paigaldus käib endiselt.

garderoob

Oleme saanud kaks kappi paika, ühte vaja lisada riiulid, teise riidepuu. Keskmisse ossa üks lisariiul ja riidepuu. Täna pika arutelu käigus selgus, et meil on vist ikka vaja osta uued lükanduste juhtsiinid ja ülemised tugisiinid, sest olemasolevatest jupikestest jääb garderoobi sisse ja välja mahtumiseks natuke vähe ruumi.Homme läheme jahile…

29.07.2016 Täna sai lõpuks palju suuri töid magaistoas tehtud. Garderoobi kapid on lõpuni ehitatud, voodi on lõpuks kokku pandud, elektritööd on enamuses tehtud. Jäänud on veel nipet-näpet suuremaid ja väiksemaid nokitsemisi. Homme panen suurema osa ajast riideid ja asju tuppa ning kummutisse tagasi.

Vanad öökapid said uue kuue. Lihvisin, lakkisin toonitud lakkidega, vana pitsiline tüllkardin ja kuldne pihustivärv tegid mustri. Olin sinisilmselt arvanud, et meil on täispuit öökapid. Ühes kohas läksin lihvimisega liiale ja avastasin, et pole nad midagi täispuidust… Lihtsalt pisut paksem ja väga õnnestunud puidukiht on saepuruplaadile peale pandud.

2016-07-28 21.06.26

Magamistoas teha jäänud tööd (sinisega on need tööd, millest minu mõistus ja jõud vist üle ei käi, need on kallima ülesanded):

 1. gardegroobi uksed paigaldada, siinid tellitud, saabuvad max 3 nädalal pärast
 2. signalisatsioon ümber paigaldada
 3. öölambid paigaldada
 4. ühe ukse liistud paigaldada ja värvida, teise ukse põsed paigaldada ja viimistleda, liistud paigaldada ja värvida
 5. üks aknaliist teist korda värvida, üks aknaklaas vanast värvist puhastada (keegi tore inimene on värvinud nii, et klaas on 2 cm laiuselt ka värviga kaetud. Olen terve aasta seda vahtinud ja kogu aeg puhastamist edasi lükanud – küll remondi käigus saab tehtud…)
 6. peegel ja ehtetahvel paigaldada
 7. laelambi serv parandada
 8. uks värvida
 9. ruloode äärepitsid (üks on valmis, teine heegeldada, mõlemad toonida)
 10. voodi otsa ja põranda värviparandused
 11. kummut viimistleda – ülemine äär ja nupud

Lõppkokkuvõtteks olen tänase päevaga väga rahul. Väga palju punkte sai nimekirjas tehtud (mis siis, et natuke tuli neid päeva jooksul juurde ka)!

30.07.2016 Täna tegelesin igasuguste pisikeste asjadega – tegin põrandal peitsiga parandused, laelambi serva kinnitasin paremini, aknaklaaside puhastamise lõpetasin ka ning kõige lõpuks pesin aknad ära.  Suure surmaga panin täitsa ise ka ühe öölambi paika. Riided leidsid oma koha garderoobis ja kummutis, põranda värviparandused on ka lõpetatud.

 

 1. gardegroobi uksed paigaldada, siinid tellitud, saabuvad max 3 nädalal pärast
 2. signalisatsioon ümber paigaldada
 3. ühe ukse liistud paigaldada, teise ukse põsed paigaldada, liistud paigaldada
 4. öölambid paigaldada
 5. uks värvida, ukse liistud värvida
 6. ruloode äärepitsid (üks on valmis, teine heegeldada, mõlemad toonida)
 7. üks aknaliist teist korda värvida
 8. ehtetahvel ümber teha ja paigaldada
 9. voodi otsa värviparandused
 10. kummut viimistleda – ülemine äär?!?

31.07.2016 Lõpuks ometi saan öelda, et aknad on puhastatud ja ääreliist ka teist korda värvitud. Sahmerdamist on täna olnud hulga. Uste piirdeliistud lihvisin ja värvisin. Tänaseks oli ehtetahvli riide alune liim ära kuivanud, sellel värvisin ääre punakaks. Viimane ootab homset õhtut, et saaks seinale paigaldatud ja ehted külge riputatud. Kolmed külalised käisid täna läbi. Mõmmik koristas oma arvutilaua ümbrust tööriistadest ja kruvidest ning kuuris sai töönurk rohkem korda, kruvid kokku korjatud ja üleliigne prügikasti viidud. Õhtu võtsime vabaks, mina vaatasin Herqule Poirot’ ja heelgeldasin kolm mustriosa teise ruloo äärepitsile. Pool on tehtud.

Lõikasin ka natuke viinamarju, kuigi ma väga täpselt veel nende hingeelu ei tunne.

 

 1. gardegroobi uksed paigaldada, siinid tellitud, saabuvad max 3 nädalal pärast
 2. signalisatsioon ümber paigaldada
 3. ühe ukse liistud paigaldada, teise ukse põsed ja liistud paigaldada
 4. uks värvida
 5. ruloode äärepitsid (üks on valmis, teine heegeldada, mõlemad toonida)
 6. ehtetahvel paigaldada

Nagu näha, siis kahe peale on meil veel kuus tööd kokku teha. Loodan homme nendest ukse ja ehtetahvliga ühele poole saada, ehk saavad ka ühe ukse iluliistud paigaldatud. Lõpikust magamistoast teen pildid siis, kui garderoobi uksed ka on paigaldatud.

Tänasega sai täis kuu aega tööd magamistoaga. Sama kiiresti või veel kiiremini peame saama tehtud lastetoa, kuigi seal on tuba suurem ja tööd rohkem…

 

Täitsa valmis ju veel ei ole – ukse põsed ja uste liistud on veel panna, kuid viimased pildid magasmistoast on nüüd siin. Kaevasin kirjutuslaua alt välja minu kalli vanaema poolt kingitud kirstu, kust üleliigne kolis välja ja heegeldustarbed sisse. Kummut on samamoodi kujundatud nagu öökapid. Leidsin neile ka Räpinast kaunid käepidemed, kuid poes oli neid ainult 4, aga mul on vaja 10. Nendele pean Tallinna ilmselt järele minema. Täna said paika ka garderoobi uksed. Pildil paistavad täitsa pruunid, kuid tegelikult on punaka tooniga nagu seingi. Minu garderoobis on seinal valge ehtetahvel punaka raamiga, Mõmmiku osas maja lipp 🙂

IMGP0001