Et kõik ausalt ära rääkida, nagu oli, pean ma alustama sellest, et meie tütar ei taha enam kuidagi meie pojaga ühte tuppa ära mahtuda. Isikliku mulli jaoks jääb tal vähe ruumi, ega poiss lase tal väga rahulikult olla ka. Kogu aeg on mõni rollimäng vaja mängida. Muidugi on lastetoa remondi teine põhjus ikka põrandad. Seda, kuidas me avastasime, et põrandad on külmad, võid lugeda SIIT.

1.08.2016 Esmaspäeval alustasime taas pakkimisega. Ühtlasi sai ka hulk asju läbi sorteeritud ja mõned “titekad” mänguasjad (JJ sõnad) ära antud. See tore tegevus kestis meil ikka kaks päeva.

3.08.2016 Mu äi tuli meile taas appi ja nii sai suurem osa raskemast mööblist lastetoast välja tõstetud. Paigutasime enamus asju jälle kord elutuppa. Seekord jätsime teleka ette väikese diivani, et lastel oleks hommikumultikate vaatamise jaoks koht ja kui keegi külla tuleb, siis saab sinna ka istuda. Kokku pakitud asjad kolisid ümber tõstetud riiulitesse, laua alla ja laua peale, riiuli ette ja diivani taha…

4.08.2016 Alustasin neljapäevast töist päeva igasuguste liistude eemaldamisega alles peale lõunat, kuna hommik kulus ühe lõputunnistuse dublikaadile. See oli uus kogemus, pole olnud kunagi vajadust sellist asja tööl teha – jälle targem. Kodus said laeliistud, põranda liistud, seina liistud seinte küljest lahti kangutatud ja naeltest puhastatud. Need seintes olnud naelad sikutasin välja, millest jõud üle käis. Millest ei käinud, need lõin haamriga seina sisse 🙂 Lapsed sorteerisid veel läbi viimased nukunõude riismed ja ratastega kastid asusid köögi laua all hoidma kooliasju ja värviraamatuid ning pliiatsitopse, et vajalik oleks ikka käepärast. Nipitasin seina küljest lahti ka elektrijuhtmed, mille lahtiühendamisega tegeles mu abikaasa peale õhtusööki.

Peale laminaatparketi eemaldamist avastasime sealt alt hulga pappi, paberit, kilet, ajalehti ja katalooge, millest põletatav osa läks põletamistünni ja ülejäänu prügikasti. Järgmine kiht oli tastanduplaati ja eslle all taas paljudes kohtades pappi. Kõige lõpuks ilma punnita väga, väga “must” põrand, st minu lootus luhtus, et põrandalaudu juurde ostma ei pea. Mu kallis kaasa vist ei ole nõus samadest laudadest hakkama põrandat tegema…

Kui ehitame lastetoa kaheks, siis saab magamistoa põranda alt võetud lauad ära lihvida ja ühe lapse tuba saab sealt põrandalauad, kuid teise toa jaoks tuleb ikka osta lauad, kahjuks…

Õhtul poole kümneks oli lastetoas selline seis:

Meie kass otsustas peale oma õhtusööki teha tiiru põranda all, tagasi tuli tolmukollina. Ju ta midagi põnevat ei leidnud, et nii kiiresti tagasi tuli (~30 minutiga).

Proovime homme ära osta OSB-plaadid ja villa, mis põranda soojustamiseks läheb. Kui põrand üles võetud saab, siis selgub, kui palju kergplokke ja uusi põranda laage tuleb muretseda…

7.08.2016 Reedest tänaseni viibisime minu vanaema juures Ida-Virumaal. Alles täna pealelõunat laekusime, mis tähendab, et lastoas töö seisis. Reedel käisin mina (Mirjami kahe teraapia vahel) ostmas OSB-plaate ja villa… Jajah, mina! Õnneks kallis kaasa oli üle lugenud, välja arvutanud ja kirja pannud kõik, mida ostma pidin. Poes leti taga meesterahvas küll kippus küsima küsimusi, millest mul õrna aimugi polnud, kuid kui kokutama sattusin, siis küsi ta targu: “Kas vill läheb puitkarkassi vahele?” Sellele õnneks oskasin täie kindlusega “jah!” vastata. Lõpuks tulin poest ära ja mul oli õnnestunud saada vill ja plaadid odavamalt, kui algul plaanisime. Isegi saeketiõli ja kütuseõli suutsin õiged osta… Enne linnast ära tulemist selgus, et meie kaua oodatud magamistoa siinid olid ka kohale jõudnud. Võtsime needki peale ja täna õhtuks on magamistoa garderoobil uksed ees 😀 Kõik on täpselt nii kui peab. Ühtlasi sai üleval korrusel ka Grinchi riidekapipusle kokku pandud. Kõik see muidugi tähendab, et  lastetoas algab tõsine töö homme.

10.08.2016 Eile õhtul said viimased põranda lauad üles. Arvasime, et nüüd on kõige hullem töö tehtud, kuni asusime uurima, mismoodi on valatud korstna ümbrusesse paigutatud plaatide alus. No üllatus-üllatus, seegi pole korralikult tehtud. Kõige all on hunnik kive ja telliseid, siis pandud penoplastist plaat ja selle peale valatud pisut põrandat ning kõige peale katteks plaadid. Meil oli ilus plaan, et seda kohta ei pea lõhkuma, sinna saab peale ehitada järgmisel suvel pliidi ja lesku, aga võta näpust. Täna peale lõunat alustame uute lammutustöödega, et ükskord hakata uut alust valama. Ega see ei lükka jälle ehitusele kuluvat aega pikemaks, eks?

IMGP0001

12.08.2016 Pilt lastetoas pole paremaks läinud, kuid mõned asjad on edasi liikunud. Eile said viimased kehvad prussid seinte äärest eemaldatud ning viimane põranda all olnud palk eemaldatud. Samuti on ostetud valmis hulk ehitusmaterjale ja ehk on lõpuks lammutatud piisavalt ka korstna ümbruses olevat asjandust.

 

14.08.2016 Laupäeval olime terve päeva vennaraasu juures sünnipäev-talgupäeval.

image40

Sel päeval oma kodus ei toimunud ühtegi ehitus- või muud tööd. Pühapäeval said lammutustööd läbi ja algasid ehitustööd.

16.08.2016 Eile õhtul olid mehed (mees ja äi) eriti tublid. Põrandast hakkab juba ettekujutus tekkima. Ajan ennast kohe arvuti tagant ära ja kolin kuuri, et hakata prusse immutama, mille peale kinnitatakse puitlaastplaat, mis omakorda hakkab villa kandma. Siis jäävad veel põrandalauad ja hurraa! – põrand valmis. Neid rändrahne me sealt põranda alt välja vedama ei hakka. Enamus kividest muidugi hakkavad kandma uusi põrandalaage.

IMGP000009

23.08.2016 On möödunud nädal. Põrandat veel ei paista, aga pommivarjendit ka enam mitte. Eile valati osaliselt leso ja osa pliidialusest pinnast (osa sellepärast, et ülejäänu jääb köögi piirkonda ja seda saab teha alles järgmisel suvel).

Teen aga jälle nimekirja:

 1. põrandalauad paigaldada
 2. põrandalauad lihvida
 3. põrandalauad peitsida
 4. põrandalauad õlitada
 5. lagi värvida
 6. seinad värvida
 7. siseakendega vahesein ehitada
 8. vahesein viimistleda
 9. vaheseina äärde riiulite ehitamine
 10. kolida tagasi tuppa
 11. laste soovitud värvidega voodikatete ja patjade muretsemine
 12. MT riidekapp ehitada
 13. JJ kirjutuslaud
 14. JJ toas valatud osa ajutine katmine lapsekindla materjaliga
 15. JJ toa kardin?!?
 16. MT toa uks või kardin?!?

Nimekiri pikeneb ilmselt sedamööda, mida rohkem tekib ideid, kuidas tuba täpselt välja nägema hakkab.

29.08.2016 Jess! Lastetoa põrandalauad said paigaldatud.

IMGP0009 (3).JPG

Nüüd lihvida, tolm kokku korjata ja siis katame ajutiselt selle kauni põranda tema enda kaitseks ehituspaberiga, et värvida seiad ja lagi.

30.08.2016 Kes meil on käinud, see teab, et meil on jõgi küll, aga ta on meie krundi piiriks, mitte keset õue. Täna tekkis ajutine jõgi õuele.

04.09.2016 Poolteist nädalat on möödas. Põrand sai paika juba eelmisel esmaspäeval. Eile õhtuks oli 2 korda värvitud lagi valgeks toonitud lakiga. Piiga toa roosa sein on värvi all ja nii jääb. Poiskese toa roheline sein vajab veelkord värvimist. Ülejäänud seinad katame valgeks toonitud lakiga (ilmselt seinal on juba kiht lakki).

Seinavärvide selgituseks peab ütlema, et tüdrukul oli juba siis idee, kui siia kolisime, et tema tuba peab olema üleni roosa – oh õudust! Suve jooksul muutus üks sein roosaks, teine lillaks ja häda pärast võis siis üks seinakene jääda valgeks, aga kindlasti pidi see kõige väiksem sein olema… Mõningase veenmise ja arutamiste tulemusena saime asja nii kaugele, et ainult üks sein tuleb roosa (tingimusel tema saab tooni valida), ülejäänud valged ja patjade-voodikatte jms saab siis lillat lisada.

Selle jutu peale hakkas poeg peale, et tema tuba peab olema roheline ja kuldne… See veenmine läks lihtsamalt. Nüüd siis on üks sein heleroheline, teised valged ja kuldseid voodipatju peab siis hakkama muretsema…

Täna õhtuks on plaan jõuda värvida ülejäänud seinad ja põrand peitsida.