Kuigi nädalavahetus jäi meil lühikeseks, sest üks tore  pulmapidu oli reedel, …

…jõudsime siiski palju tööd ära teha. Ämma tõus sai uue kuue. Abikaasa sai 3/4 lastetoa põrandalaudadest paigaldatud ja meie jõudsime kolm koledat kohta ära likvideerida.

  1. Maja ees tamme all oli mingi peenralaadne toode. Püüdsime eelmisel aastal sinna elu sisse puhuda ja tõime sinna kiviktaimla taimi, kuid see koht ei meeldi ühelegi taimele, seal on pime, kivine ja kuiv.
  2. Kolisime taimed ümber maja otsa Grinchi trepi alla. Mitte et seal väga palju niiskem oleks, kuid valgust on piisavalt ja seda kasta ei unusta, kuna on kogu aeg nina all.
  3. Viimaks kolisid vaarikad uude kohta. Juba kevadel tõime minu vanaema juurest Ida-Virumaalt vaarikataimi ja istutasime need oma aiamaale. Viisime nüüd oma aia kõige märjema koha pealt ära viimasedki vaarikad ja nüüd näeb aeg parem välja ning vaarikad said hea koha peale.

Lõpuks said maha istutatud ka kännasmustikad ja üks muulukas. Tassisime 280 liitrise turbakoti peenramaale, kaevasime augud, ääristasime augud geotekstiiliga ja lõpuks ajasime augud turvast täis. Kastsime, segasime, kastsime, segasime, istutasime, kastsime. Eks nüüd pasitab, kas neile see koht meeldib.

IMGP0013.JPG

Grinch oli veel nii tubli, et kaevas lõpuni maasikamaa. Homme saame siis lõpetada ära oma maasikate peenrad. Viimaks jääb veel keset õue üks maasikapeenar, mis ka kolib lõpuks ära aiamaale, sest selle koha peale hakkab kunagi auto varjualune tekkima. Ega neil maasikatel siin keset õue hea pole. Maa on vilets ja märg kipub ka see koht jääma.