Et kõik ausalt ära rääkida, nagu oli, pean ma alustama sellest, et eelmisel suvel said alumisel korrusel korda tehtud lastetoa ja meie magamistoa põrandad. Juba sügisel tundsin, kui kahju mul on, et ülejäänud põrandate jaoks aega ei jätkunud. Sel talvel saame eriti hästi aru, kui külm on soojustamata põrand. Eriti siis, kui ühe jalaga seisad puitpõrandal ja teisega soojustamata laminaatpõrandal.

Sellest tulebki üks järgmise suve plaanidest. Köögi ja elutoa põrandad tuleb ka korda saada. Ma küll ei kujuta oma väikese aruga ette, kuidas see küll sama ajaga tehtud saab kui eelmisel suvel, sest põrandapinda on seekord 1/3 jagu rohkem. Kogemust on muidugi ka rohkem 😀 – nüüd ju kahe põranda soojustamine selja taga – kuid ikkagi… Elutoa põrand tuleb teha kahes osas, sest muidu lihtsalt pole võimalik elada – me lihtsalt ei saa mööblit kuhugi pannna, aga eks see ka kuidagi laabub.

Teine suur töö suvel on kogu alumise korruse akende vahetus. Aknad on tellitud ja peaks mingil ajal kohale ka jõudma. Taas probleem: “Kuhu küll need lilled jäid?” ehk “Kuhu küll need aknad sooja ajani paigutatakse?”

Nende kahe suure tööga peab jõudma suve jooksul lõpule. See omakorda tähendab loodetavasti, et ka toa temperatuur talvel tõuseb paar kraadi – rohkem pole vajagi ;), sest läbi akende ja soojustamata põranda kütame kohinal õue. Eks siin ongi paar kraadi soojem, kui paari kilomeetri kaugusel suuremas alevikus.

No ja loomulikult peab põrandate ja akende vahele mahtuma ka köögi ja elutoa lagede ja seinte värvimine. See koopas elamine hakkab taas ära väsitama. Kui juba laed valgemaks saab, siis äkki ei peagi mitut valgustit juurde muretsema. See värvimise töö on suurelt osalt minu töö. Ühte pidi selle pärast, et see mulle meeldib. Teist pidi muidugi ka selle pärast, et siis ei pea ma midagi uuesti üle värvima – tean eelmise suve kogemusest, kuidas välja valitud vahendiga saada võimalikult hea tulemus.

Ära sa nüüd arva, et me nii kergelt pääseme. Kindlasti on veel sada muud väikest asja, mis tahaks suve jooksul ära teha, aga ega me endale ülejõu käivaid ülesandeid ju ei võta 😉 Järgmise talve peale mõeldes peamegi saama aknad ja põrandad korda. Eks siis tulevikus jõua kõike muud teha. Teiste asjadega väga suurt kiiret ju pole. Põrand on? Katus on? Seinad on? Uksed ja aknad ka on? Siis pole ju palju rohkem vajagi.

Eelmisel nädalal käisid lapsed juba päiksepoolsel maja küljel otsimas, kas väikesi lumikellukeste nupukesi juba paistab… vara veel! Maa oli veel täiesti jääs, kuid iirised olid seina ääres juba ninad välja pistnud. Pea see tore kevad ka siis ei tule!

Kaunist kevade ootust teilegi!