Et kõik ausalt ära rääkida, nagu oli, pean ma alustama sellest, et tänaseks peaks olema MINU “roosamannaliste ja ideaalsete” plaanide järgi juba köögi remont lõppenud ja kord elutoa käes. Nagu sa sarkastilisest noodist aru võid saada, siis pole asi pooltki nii kaugel. Tegelikkuses olen ma ise ennast üle hinnanud, keegi teine pole süüdi. Minu suurejooneline plaan oli kohe, kui kool lõppeb, st 7. juunil kööki kokku pakkima asuda. Päris elus oli vaja 9. klass ära lõpetada ja enne 23. juunit polnud aega ega jaksu midagi kodus teha, paar korda sain muru ikka niidetud. Siis tuli tantsupeoks valmistumise trall, samal ajal käisin ju ikka  tööl, ning nii see aeg kaduski.

Kolmapäev, 28.06.2017

Võtsin ennast kokku ja kolisin suurest sügavkülmast veel viimased säilitamist vajavad asjad väiksesse ümber. See sai küll ääreni täis, aga vähehaaval tühjendame sedagi. neljapäevaks oli sügavkülm kenasti sulanud, puhastatud ja kuiv.

Neljapäev, 28.06.2017

Grinch ja J.J. sõitsid teisipäeval tantsupeo proovidesse. Täna  oli vist esimene tõeline suvesoe lõunatuul. Kolisime kolmekesi oma õhtusöögiga õue. Oli mõnus ja maitsev!

bty

Neljapäeva õhtul võtsime kodus esimese lammutustöö ette. Kõigepealt tegime ruumi sügavkülmale, mis ajutiselt kolis poisi tuppa teisele poole metallpliiti. Seejärel lükkasime sõrgkangid liistude vahele. Äia muretsetud pisike sõrgkang on täpselt minu käe järgi.

 

 

Laupäev, 1.07.2017

Hommikul startisime meie Miiaga laulupeo proovidesse ja mees jäi koju seina teist poolt lammutama. Tagasi tulles ootas meid juba päris hea pilt – vähemalt on tunne, et oleme midagi ära teinud.

 

 

Kolmapäev, 5.07.2017

Nüüd siis ootab köök edasist väljakolimist. Laua, külmiku  ja ühe kummuti kolime elutuppa, pliidi suvekööki. Enamus nõusid pakime kokku. Lootus on, et äkki on elamises  midagi üle, midagi mille saaks ära realiseerida, mida vaja pole…

Seejärel:

 • vana põrand üles võtta,
 • uued põrandatalad paigaldada,
 • ahju tald valada,
 • osa kiviseina ja ukse kohal olevat palkseina ära lõigata,
 • uus palk laetala toeks paigutada,
 • põranda soojustus,
 • must põrand alla,
 • naturaalne linoleum peale,
 • seinad värvida,
 • mööbel sisse ja hurraa! Köök valmis!

Aga minu suurepärane plaan ülejäänuga homme algus teha läks vett vedama, sest selgus tõsiasi, et peame Virumaale ühe sõidu tegema. Vanaemal läks sügavkülmakirst katki ja läheme talle nüüd natukeseks appi. Aitame uue osta, kahest vanst külmkapikolakast lahti saada, natuke muru niita, ühe puu oksa maha lõigata ja veel nii umbes sada pisikest nipet-näpet ära teha, mida meil teha ei lubata 😉

Tagasi köögi juurde. Põrandaplaani olen enamvähem paika pannud. Ega siin suurt muuta saa… või siiski?

bty

Aga tegelikkuses olen köögimööbli pärast mures. Kui köögis juba nii suur remont tehtud, siis kas ikka tahan kogu seda vana mööblit enam sisse vedada? Vist mitte… Emalt saadud kummut ning laud ja toolid jäävad alles, teise seina on mõeldud ükskord tulema lükandustega kitsas kapp, kuid kraanikaussi ümbritsev mööbel? No ma ei tea! Praegu pole mul ka mingit head mõtet, kuidas seda niimoodi uuendada, et ma ise rahul oleks!

Asun mõtlema!

Laupäev, 08.07.2017

Hurraa! Köök kolib välja! Täna astusid köögist välja külmkapp, laud koos toolidega, kummut ja pliit. Osa asju sai kastidesse pistetud ja osa prügikasti visatud. Külmkapp, laud ja kummut kolisi elutuppa, kust omakorda kolisid välja aegajalt seal pesitsev pesurest, tugitool, kiiktool vahetas asukohta.

 

Ebameeldiv üllatus ootas meid kubu torus…

Üllatus kubu torus
See, mis hiirest alles jäänud…

Aga päästsime maasikavõrgust ühe linnukese, kes oli ennast võrku ikka kõvasti sisse mässinud.

Tagasi hommiku juurde tulles, siis päev algas küll hilja, aga see-eest mõnusasti. Idüllilisel pildil on raamat üleliigne, sest selleks ajaks, kui ma söögini jõudsin, kolis pea kogu pere ka välja ja siis ei tulnud lugemisest enam midagi välja, aga idee oli siiski hea.

 

Homne ülesanne on lastega käia kinos ja linnast banaanikaste leida, et veel köögi asju kokku pakkida.

Esmaspäev, 10.07.2017

Eile banaanikaste linnast ei saanud. Küll aga sai kinos käidud ja niisama mõnusasti pühapäeva veedetud. Täna sain siiski kastid kätte ja õhtul pakkisime asjad ära ka. Osa sai välja sorteeritud, ilmselt veel karmimalt pean seda tegema siis, kui uuesti midagi kappi panema hakkame. Kallim keeras, kruvis, lülitas kaitsmeid välja, ühendas juhtmeid lahti ja kinni, tõstis, andis kätte ja tänase päeva lõpuks on pildil selline segadus:

bty

Homseks jääb mulle alles veel nõudepesumasin, kraanikauss ja vesi, välja lähevad õhtuks needki. Äkki saab homme juba alustada põranda üles võtmisega…

Kolmapäev, 12.07.2017

Just praegu oli pilt köögis selline:

bty

Nagu oodata oligi, siis laminaatparketi alt tuli nähtavale põrandatasandusplaat, kiht ajalehti, kiht kilet ja põrandalaud. Ega siis köögiski paremini olla ei saa, kui mujal tubades 😉

14.07.2017

bty

Põrand üles võetud, uued põrandatalad, uued talade toed, plaat.

21.07.2017

bty

26.07.2017

bty

Reede, 28.07.2017

Kui põrandale sai plaat, asusin kohe seintega toimetama. Õnneks jäi esialgne hinnang kehtima, et seinad ainult ühe korra üle käime.

 

Reede, 04.08.2017

Tuled nädalaselt koolituselt ja oled pikast sõidust ning muljetest surmväsinud… mida kodus tegema hakkad? Puhkama? Magama? Ei! Ikka marmoleumi paigaldama 😀

Saime Floorini leiunurgast mõnusat heledamat tooni soodushinnaga marmoleumi, mida oli ainult pisut rohkem, kui meil vaja. Täpselt paras kogus. Hinnavõit oli 64%. Esimese osa paigaldasime reedel, ülejäänu järgmisel päeval.

 

Teisipäev, 08.08.2017 Tänaseks on köögis põrand all, marmoleum peal, seinad toonitud, osa mööblist olemas.

Ei kannatanud oodata, kuni saab vuugid ka korras. Nüüd juba külmikud, nõudepesumasin, kummut ja söögilaud köögis sees. Need õnneks ei jää viimistlustöödele ette. Täna leidsin, et marmoleumi vuukide “keevitamiseks” on vajalikud tööriistad ka Haapsalust laenutatavad.

Teha on veel:

 • elektritööd
 • rulood tuunida ja paigaldada
 • suur seinariiul ehitada
 • köögimööbel (saabub 06.09)
 • kraanikaus ja selle ümbrus
 • pliit paigaldada
 • kubu paigaldada ja auk seina
 • külmkappide kohale riiulid teha
 • aknad vahetada (ehk saab varsti, kui mehe välja mõeldud süsteem toimib)
 • kiviseina ja palkseina osad eemaldada.

24.09.2017

Kokkuvõte 

Lõpuks läks kõik augusti lõpus päris kiirelt. Marmoleumi paigaldamine oli meile mõlemale esimene kord. Mida õppisime? Osta vuuginööri suurema varuga (eriti, kui paigaldad seda esimest korda 😉 või mõõda üle, kas said ikka nii palju, kui lubatud. Eelneva kokkuvõtteks võib öelda, et peaaegu jäi puudu, aga leidliku tüdruku ja käsitöölisena sai kasutusse võetud ka kõik ära lõigatud vuugi ülejäägid. Natuke “fööniga” mässamist, nii umbes kolm kuni kümme korda, ja tegelikult sai kõik päris kena. Üks koht sai kannatada, kui noaga liiga julgeks läksime ja natuke linoleumi ka kaasa võtsime, aga seda tean ma ise, kus see on.

Ükskord päevavalges saab ka ilusa pildi kogu köögist ja põrandast. Praegu on see pidev ehitusabjektil elamine sellises seisus, et ainult mõned pildid panen üles. Sedagi nii, et suure segaduse ees pigistan silma kinni.

bty

See riiul on parim osa köögi juures 😀 – ise mõõtsin ja joonistasin, ise mõtlesin ja nuputasin, ise arvutasin ka materjalikulu kokku, aga minu kõige tublim abikaasa kandis liimkilbid poest autosse. Mina lihvisin ja lakkisin, aga kallis kaasa ise lõikas ja saagis, ise mõõtis ja puuris, mina jälle aitasin hoida ja kahe kange peale valmis sai. “Ise olen rahul”. Algul pidid ette tulema ka kahele poole lükanduksed üles ja alla, aga pisukese mõtlemise peale sai odavam, aga vähem ette jääv variant valitud.

bty

Köögikummutist juba oli kuskil juttu. Samas stiilis said nikerdatud rulood, seitse korda tõstsime ümber külmkappe, aga lõpuks pasitab, et anmvähem nii hakkab mööbel paiknema. Vist 😉

bty

Muidugi ei tulnud köögimööbel 6. septembril, vaid 12.09 hoopis. Muidugi teadsime juba ette, et natuke tuleb seda ümber ehitada, aga kui kõik valmis saab, on kena, mina olen juba peaaegu rahul. Ülemiste kapiuste amordid ja ühe kapikese spoon ning üks ahjuplaatide riiul (all kapi ja nõudepesumasina vahel) vajavad veel nikerdamist.

 

Mis veel vaja teha?

 • kraanikausile vaja leida sobiv liist ja see siis paigaldada ka;
 • köögikapid lõpetada ning nõud jms sisse kolida;
 • kubu tagune sein viimistleda;
 • kubu toru kate paigaldada;
 • suurele riiulile paigaldada aasad, mis hoiavad paigal ruloode kette;
 • aknad vahetada ja koos sellega väiksemaks teha rulood, et mahuksid aknaorva ära;
 • elutoa-köögi uksepealselt eemaldada 2 palgiosa;
 • tellida onult kraanikausi kohale valgusti ja paigaldada;
 • mikrolaineahjule teha koht külmkapi peale ja tekitada sinna ka riiul;
 • ja muidugi kõige suurem asi – ahi-pliit-lesku, aga see hakkab tekkima siis, kui Mõmmikul HKHKs pottsepa kursus peale hakkab 😀

Mõnus, ainult natuke veel! Ja üldse pole igas toas miskit nipetnäpet tegemata… aga kuna elutoba on ka veel üks suur hullumaja (kolisime kontori osa nüüd ettepoole, istun praegu kirjutades koridori ukse kõrval kirjutuslaua taga…), siis on see nii tavaline, et ikka miskit on kuskil kogu aeg teha. Tuletan endale ikka meelde, et korteris said viimasel kuul enne välja kolimist siseuksed värvitud ja viimased põrandaliistud paigaldatud 😉