Täna panen siia ainult pildid, sest esimene tööpäev on mu täitsa läbi võtnud. Klassid ja lapsed olid toredad, aga praegu jõudis väsimus kohale.

Üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna.

Needki räägivad paremini enda eest, kui jutt, mida juurde jaksaks täna kirjutada.

btybtybtybtybtybtybtybtybtyorca-image-1504115522646.jpg_1504115523970btybtybty

Täna, 4. septembril on veel põrandalaudadest virn nurgas ja paigaldatud 1,5 m põrandat, aga ma ei virise ega pahanda, sest vahepeale tuli teine töö – Lõunapoolne sein, mis sai kevadel soojustatud sai eile viimased voodrilauad ja täna ning ilmselt paar päeva veel tegeletakse tuulekastide ehitamisega. Sellest juba eraldi postitus…

Uudistest veel? Köök on peaaegu valmis. Täna tuli sõnum, et see jupike köögimööblit, mille tellisime, jõuab 6. septembri asemel kohale 12. septembril… grrr! No loodame, et siis ikka tuleb. Olen seda juba 6 nädalat oodanud! Lootsin, et nädalavahetusega saab köögist juba vett kraanist, aga “näet”, nüüd pole kraanikaussigi endiselt!

Juba nädal tgasi olime nii kaugel, et saime soojustatud põrandaosa õlitada:

22050406_1731712000193081_493265786_o

Praegune pilt töötoale magamistoast vaadatuna:

IMG_20170924_223433.jpg

Kõik see, mis enne oli töötoa osas (1/3 elutoast) kolis ennast elutuppa, mis pressis ennast veel rohkem kokku. Vaade köögist elutoa poole:

bty

Kõik on hunnikus ja ilus põrand kaetud põrandapapiga, aga parem ma kaitsen seda viimase põrandaosa ehituse ajal, kui pärast kahetsen ja uuesti lihvima pean…

Segadus hakkab vaikselt hulluks ajama, aga kõik selle nimel, et talvel on põrandad soojad: jess! Suur osa saab selle aastaga tehtud.

Elutoas teha:

  • põhimõtteliselt kõik (algusest lõpuni) selles osas, mis veel tegemata (8 meetrist on jäänud 3 m veel soojustada);
  • värv lakke ja seina;
  • valgustus;
  • üks aken täiesti vahetada (järgmise suve töö);
  • vahetatud aknal akna põsed;
  • Kogu töötoa osa riiulid, lauad jms läbi mõelda, osta ja ehitada;
  • elutoba uuesti elutoaks kolida;
  • ja veel umbes sada väikest nipet-näpet asja…

Aga talveks saab põrand soojaks! Ei saa jätta seda rõhutamata ja endal hoian kogu aeg meeles – kogu see segadus on talutav, kui põrandada saavad korda!