12.08.2016 Et kõik ausalt ära rääkida, nagu oli, pean ma esiteks ennast juba kordama ja uuesti mainima, et hämaramatel päevadel tundub, et elame koopas. Küll valgustatud koopas, aga siiski koopas. Ühelt poolt maja on suured puud eemaldatud. Teiselt poolt on 8 suurt puud vaja maha võtta, aga teadagi, mida need ootavad 😉

Teiseks annan ma endale täiesti aru, et see postitus täieneb kõige rohkem järgmisel aastal, kui suvel saab köögi põranda remondiga tegelema hakata. Lastetoa põranda eemaldamisega avastasime, et ilmselt saab köögi põrand endale vanast punnlauast uue põranda. Ühest servast paistab, et sinna on punnlaud pandud. Ehk õnnestub see suvel nii üles võtta, et väga palju laudu asendama ei pea.

Kuna sel sügisel köögi ehitust ette võtta ei jõua, aga midagi ikka peab kogu aeg nokitsema, kui mehed lastetoa põranda kallal mõtisklevad, siis alustasin täna köögi lae toonimisega. Lõpetasin selle tegevusega 23.35… Esimest korda valgeks toonitud lakiga üle käies läks juba paremaks – lagi peegeldab valgust rohkem ja köögis on juba tooni võrra lambi paistel valgem. Homme-ülehomme saab ka teist korda tehtud, siis on ilmselt juba tuntav erinevus. Hommikul paistab, kas päevavalguses ka erinevust on.

14.08.2016 Sai küll heledam. Katsin lae teist korda veel ja nüüd on juba täitsa tore. Puidu enda toon paistab välja, aga samas on heledam ja olemine kohe ka helgem.