Et kõik ausalt ära rääkida,  nagu oli, pean ma alustama sellest, et me natuke nagu aimasime maja ostes, et selle maja soojustamisega ikka väga vaeva nähtud pole. Olime kuulnud natuke siit ja natuke sealt, et maja oli üle-eelmiste omanike poolt renoveeritud suvekoduks.

Me ei pidanud pettuma! Palkmaja on aus, kuid põrandad lasevad nii palju sooja läbi, et maja ümbert sulab lumi ära… Kuna meie magamistuba oleks kõigi eelduste kohaselt kõige vähem seganud kogu pere elu, siis alustasime tollest põrandast. See mõte oli alguseks tore küll, kuid kui kolida kogu magamistuba ringi elutuppa, siis segab see nii või naa kogu pere elu päris korralikult. Kuna tänaseks on põrand juba esimest korda õlitatud, siis loodame, et järgmise 5 päeva jooksul vabastame taas elutoa oma voodist ja kõigest muust… ning kolime siia ringi lastetoa sisu, kuna ka selle põranda peaks augusti jooksul ka saama soojustatud.

Magasmitoa taas kokku pakkimist (ega ma polnud ju unustanud aasta tagust pakkimist) ja välja kolimist alustasime 29. juunil. Mehed (mu lõpmata tubli äi tuli mu kallile kaasale appi) võtsid põranda üles, sättisid, ehistasid, soojustasid ja panid uue põranda tagasi lõpetades 15. juulil.

Ukse kohalt seina seest avastasid mehed hiire skeleti. Põranda lihvimisest tuli terve kilekotitäis saepuru, mille said vaarikad endale. Alles peale lihvimist avastsin, kui palju oli siin toas ämblikuvõrke 😉

Põranda alt tuli välja 2 maamesilase mahajäetud pesa, 2 mahajätmata herilaste pesa ja hunnik maha jäetud õllepurke ja pudeleid. Eelmisel korral põranda ehitasmie aegu ju veel pakendiringlus ei toiminud… Mett kahjuks enam polnud, ilmselt olid herlased saanud hea kõhutäie.

põranda all